Mediterra systems

Mediterra systems

mediterra systems

Mediterra f4 ELITE

Mediterra f4 ELITE

Systém skladacích sklenených panelov F4 Elite sú predurčené do priestorov s vysokými nárokmi. Ide o pokročilú verziu systému F4, keďže ponúka ešte lepšiu zvukovú izoláciu a nižšiu tepelnú priepustnosť. Skladá sa z panelov, ktoré nesú dvojité bezpečnostné sklo, orámované hliníkovými profilmi pre dodatočnú izoláciu a odolnosť v náročnom prostredí.

Zasklenie bez kolajníc F4 ELITE
Zasklenie bez kolajníc F4 ELITE MEDITERRA

Charakteristika

Vertikálne hliníkové profily sú navrhnuté tak, aby sa navzájom spájali s samčím a samičím prierezom, čím sa uzatvárajú všetky medzery medzi nimi. Sú vybavené gumeným tesnením na zabezpečenie úplne vzduchotesného a vodotesného efektu, v horizontálnych profiloch je hydroizolácia dosiahnutá gumenou izoláciou. Medzi  obvodné steny a panelový systém je inštalovaný dodatočný hliníkový profil pre ešte lepšiu izoláciu a lepší estetický výsledok.

V každom ráme je inštalovaný bezpečnostný systém, ktorý je umiestnený vo výške jedného metra, aby sme sa nemuseli zohýbať. Každé krídlo je možné nakonfigurovať na otváracie/krídlové dvere, aby fungovali ako vchodové dvere (s pridaním stropného mechanizmu). Tieto dvere môžu byť jednokrídlové, ale aj dvojkrídlové, pričom je možné pridať vratný mechanizmus dverí.

rozmery

V závislosti od príslušných rozmerov volíme vhodné hliníkové kotviace lišty na zavesenie dverí: buď 60×53(mm), alebo 75×72(mm) . V prípade prvej menšej vodiacej lišty  môže byť veľkosť dverí 100 cm na šírku a 260 cm na výšku (s maximálnou hmotnosťou 100 kg). V prípade vodiacej lišty s väčšími rozmermi môže byť veľkosť dverí 120 cm na šírku a 320 cm na výšku (s maximálnou hmotnosťou150 kg). Každý panel má dvojité 35 mm bezpečnostné sklo, energeticky/zvukovo izolačné.

POPIS

N

Použitie: Vhodné pre prípady, kedy je požadované zvýšenie indexu energetickej účinnosti

N

Funkcia: Skladací typ úložného zásobníka – každý list sa potiahne a zaparkuje na ľubovoľnom mieste

N

Vlastnosti: Dvojité tepelno-izolačné sklo (hr. 35mm), hliníkový rám po obvode, kotviaca funkcia, bez podlahového vedenia, gumená izolácia

N

Základné rozmery: Spodný rám 105mm – horný rám 105mm, hliníkové vodiace lišty 60x53mm alebo 75x72mm, celková hrúbka medziľahlého vertikálneho rámu 52 mm

benefity

Flexibilita dizajnu: Absolútna flexibilita z hľadiska konfigurácie a umiestnenia úložiska panelov, ako aj z hľadiska ich počtu a rozmerov sklopných krídel.

Ochrana proti poveternostným vplyvom: Vďaka dvojitým, energeticky úsporným skleneným panelom sa dosahujú výrazné úspory energie.

Estetický dizajn: Systém skladacích sklenených panelov F4 Elite má estetickú konštrukciu a hoci ide o robustný systém s vysokými izolačnými vlastnosťami, zostáva elegantný.

Zasklenie terasy bez kolajníc a parking

mediterra produkty

mediterra F2
Zasklenie bez kolajníc F2
mediterra f4
Zasklenie bez kolajníc F4
mediterra f5
Zasklenie bez kolajníc F5