Mediterra systems

Mediterra systems

mediterra systems

Zasklenie mediterra f2

mediterra f2

Mediterra zasklenie F2 je všestranný systém skladacích sklenených panelov, navrhnutý pre širokú škálu aplikácií. Flexibilita systému vychádza predovšetkým z neobmedzeného počtu funkčných zavesených panelov, z ktorých je možné každý panel individuálne oddeliť, s možnosťou osobitne premiestniť na inú pozíciu, alebo zaparkovať na východiskové úložisko (zásobník panelov).

Zasklenie bez kolajníc F2
Zasklenie bez kolajníc F2 MEDITERRA

Charakteristika

V skladacom systéme F2 má každý panel horné a spodné hliníkové profily na uchytenie bezpečnostného skla. Všetky panely sú uzamknuté zámkami alebo podlahovými západkami. Rozmery sklenených korpusov je možné upraviť s ohľadom na charakteristiku podlahy a ďalšie špecifiká inštalácie. Pohyb dverí je jednoduchý, pretože valčeky sa pohybujú po vodiacej lište, namontovanej na stropnom kotvení. Jednotlivé panely môžu byť posúvané na vopred vybrané miesto, bez potreby ďalšej podlahovej vodiacej lišty.

Každý panel je samostatný, čo umožňuje jeho otočenie a zasunutie do úložného zásobníka. Každý panel môže byť tiež nakonfigurovaný ako krídlové dvere (s prídavným mechanizmom namontovaným na paneli), aby fungoval ako vchodové dvere. Hliníkové profily je možné lakovať širokou škálou farieb: prírodný elox a imitácia inoxu, ako aj elektrostatické lakovanie (RAL), výberom z neprebernej škály farieb a textúr.

Tesnenie medzi dverami je dosiahnuté priehľadnými polykarbonátovými alebo hliníkovými pásmi, zatiaľ čo tesnenie medzi dverami a stenou je dosiahnuté zvislými hliníkovými profilmi, ktoré sú po obvode vybavené 13 mm syntetickou izolačnou kefou, aby sa eliminovali malé medzery a maximalizovala sa celková izolácia a vodotesnosť.

rozmery

V závislosti od príslušných rozmerov panelov zvolíme kotviace lišty: buď 60×53(mm), alebo 75×72(mm). V prípade prvej menšej vodiacej lišty môže byť veľkosť dverí 100 cm na šírku a 260 cm na výšku (s maximálnou hmotnosťou 70 kg). V prípade vodiacej lišty s väčšími rozmermi môže byť veľkosť dverí 120 cm na šírku a 320 cm na výšku (s maximálnou hmotnosťou 100 kg). Každý panel má 10 mm bezpečnostné sklo (alebo 5+4mm bezpečnostný triplex) bez otvorov alebo zárezov.

POPIS

N

Použitie: Vhodné hlavne pre altánky, kaviarne, reštaurácie či iné veľké stavebné otvory

N

Funkcia: Skladací typ úložného zásobníka – každý list sa potiahne a zaparkuje na ľubovoľnom mieste

N

Vlastnosti: Bezpečnostné sklo (hr. 10mm), kotviaca funkcia bez podlahového vedenia, bez hliníkového rámu, polykarbonátové kryty spojov, izolácia s kefovými pásmi

N

Základné rozmery: Spodný rám 105mm – horný rám 105mm, hliníkové vodiace lišty 60x53mm alebo 75x72mm.

benefity

Minimalistický dizajn. Jednoduchý a moderný dizajn, ktorý maximalizuje vzhľad sklenených panelov, pretože nemá po obvode hliníkové rámy.

Flexibilita dizajnu. Absolútna flexibilita z hľadiska konfigurácie a umiestnenia úložiska panelov, ako aj z hľadiska ich počtu a rozmerov.

Zasklenie altánku bez spodných kolajníc systém
Zasklenie bez kolajníc a parking

mediterra produkty

mediterra F4
Zasklenie bez kolajníc F4
mediterra f5
Zasklenie bez kolajníc F5
mediterra f6
Zasklenie bez kolajníc F6