Mediterra systems

Mediterra systems

mediterra systems

Zasklenie mediterra f4

mediterra f4

Systém skladacích sklenených panelov MEDITERRA F4 je pokročilý systém skladacích dverí, určený do priestorov s vysokými požiadavkami. Pozostáva z panelov nesúcich dvojité bezpečnostné sklá, orámované hliníkovými profilmi pre dodatočnú izoláciu a pevnosť.

Zasklenie bez kolajníc F4
Zasklenie bez kolajníc F4 MEDITERRA

Charakteristika

Vertikálne hliníkové profily sú navrhnuté tak, aby sa navzájom spájali s samčím a samičím prierezom, čím sa uzatvárajú všetky medzery medzi nimi. Sú vybavené gumeným tesnením na zabezpečenie úplne vzduchotesného a vodotesného efektu, pričom v horizontálnych profiloch je hydroizolácia dosiahnutá špeciálnymi syntetickými izolačnými kefami. Medzi  obvodné steny a panelový systém je inštalovaný dodatočný hliníkový profil pre ešte lepšiu izoláciu a lepší estetický výsledok.

V každom ráme je inštalovaný bezpečnostný systém, ktorý je umiestnený vo výške jedného metra, aby sme sa nemuseli zohýbať. Každé krídlo je možné nakonfigurovať na otváracie/krídlové dvere, aby fungovali ako vchod (s pridaním stropného mechanizmu). Tieto dvere môžu byť jednokrídlové, ale aj dvojkrídlové, pričom je možné doplniť vratný mechanizmus.

rozmery

V závislosti od príslušných rozmerov volíme vhodné hliníkové kotviace lišty na zavesenie dverí: buď 60×53(mm), alebo 75×72(mm) . V prípade prvej menšej vodiacej lišty  môže byť veľkosť dverí 100 cm na šírku a 260 cm na výšku (s maximálnou hmotnosťou 100 kg). V prípade vodiacej lišty s väčšími rozmermimôže byť veľkosť dverírozmer 120 cm na šírku a 320 cm na výšku (s maximálnou hmotnosťou150 kg). Každý panel má dvojité 35 mm bezpečnostné sklo, energeticky/zvukovo izolačné.

POPIS

N

Použitie: Vhodné predovšetkým pre veľké stavebné otvory, kde je požadovaná dodatočná izolácia, odolnosť a bezpečnosť

N

Funkcia: Skladací typ úložného zásobníka – každý list sa potiahne a zaparkuje na ľubovoľnom mieste

N

Vlastnosti: Dvojité tepelnoizolačné bezpečnostné sklo (hr. 35mm), hliníkový obvodový rám, kotviaca funkcia , bez podlahového vedenia, izolácia s kefovými pásmi

N

Základné rozmery: Spodný rám 105mm – horný rám 105mm, hliníkové vodiace lišty 60x53mm alebo 75x72mm, celková hrúbka medziľahlého vertikálneho rámu 50mm

benefity

Flexibilita dizajnu: Absolútna flexibilita z hľadiska konfigurácie a umiestnenia úložiska panelov, ako aj z hľadiska ich počtu a rozmerov.

Ochrana proti poveternostným vplyvom: Vďaka dvojitému zaskleniu sa výrazne znižujú tepelné straty a zvyšuje sa úspora energie.

Estetický dizajn: Hoci ide o robustný systém, má estetickú konštrukciu s vysokými izolačnými vlastnosťami, systém zostáva elegantný.

Bezkolajnicové zasklenie a parking
Bezkolajnicové zasklenie s parkingom

mediterra produkty

mediterra F2
Zasklenie bez kolajníc F2
mediterra f5
Zasklenie bez kolajníc F5
mediterra f6
Zasklenie bez kolajníc F6