Mediterra systems

Mediterra systems

mediterra systems

Mediterra f4 TERMO

Mediterra f4 TERMO

F4 Termo je vylepšená verzia F4 Elite, čo sa týka tepelnoizolačných vlastností konštrukcie. Ide o ideálnu kombináciu pre maximálnu tepelnú izoláciu, hydroizoláciu a zvukovú izoláciu. Skladá sa z panelov, ktoré nesú bezpečnostné sklo, orámované hliníkovými profilmi s tepelnou izoláciou.

Zasklenie bez kolajníc F4 Termo
Zasklenie bez kolajníc F4 Termo MEDITERRA

Charakteristika

Tepelná izolácia je dosiahnutá polyamidovými pásikmi (materiál s nízkym súčiniteľom tepelnej vodivosti), ktoré sa vkladajú medzi vnútornú a vonkajšiu časť hliníkového profilu, aby sa zabránilo prestupu tepla mimo budovu. Pre ešte väčšiu ochranu má systém skladacích panelov F4 Thermo na hliníkovom vodiacom systéme prerušený tepelný mostík. Súčet týchto a niektorých ďalších charakteristík dáva konečný súčiniteľ prestupu tepla Uw=1,74 W/m2K.

Vertikálne hliníkové profily systému sú navrhnuté tak, aby do seba zapadali a uzatvárali medzery medzi nimi. Sú vybavené gumeným tesnením na zabezpečenie úplne vzduchotesného a vodotesného efektu, pričom vo vodorovných profiloch je hydroizolácia dosiahnutá gumenou izoláciou.

Na každom sklenenom paneli je umiestnený zámok na dĺžku ramena. Každé medzikrídlo má navyše možnosť fungovať ako otváracie / vychyľovacie dvere (jednokrídlové alebo dvojkrídlové) pridaním mechanizmu do hornej časti dverí.

rozmery

Hliníkové vodiace lišty s teplotnou bariérou, majú rozmery prierezu 75x78mm. Maximálne rozmery každého panelu dosahujú 300 cm na výšku a 120 cm na šírku. Šírka otváracích / vychyľovacích dverí nesmie presiahnuť 100 cm. Maximálna povolená hmotnosť každého panelu je 150 kg.

POPIS

N

Použitie: Vhodné pre prípady, kedy je požadované zvýšenie indexu energetickej účinnosti

N

Funkcia: Skladací typ úložného zásobníka – každý list sa potiahne a zaparkuje na ľubovoľnom mieste

N

Vlastnosti: Hliníkové profily s teplotnou bariérou, dvojité tepelne izolačné sklo (hrúbka 35mm, poistka), hliníkový rám po obvode, kotviaca funkcia , bez podlahového vedenia, gumená izolácia, hliníkové vodiace lišty s teplotnou bariérou (heatbreak)

N

Základné rozmery: Spodný rám 105mm – horný rám 105mm , hliníkové vodiace lišty 75x72mm, celková hrúbka medziľahlého zvislého rámu 60 mm

benefity

Flexibilita dizajnu: Absolútna flexibilita z hľadiska konfigurácie a umiestnenia úložiska panelov, ako aj z hľadiska ich počtu a rozmerov sklopných krídel.

Úspora energie: Vďaka tepelne odizolovaným hliníkovým profilom a dvojitým, energeticky úsporným skleneným panelom je úspora energie zvýšená na maximum.

Estetický dizajn: Má vysokú estetickú konštrukciu a hoci je vyrobená s vysokými tepelno- a zvukovo izolačnými vlastnosťami, zostáva elegantná.

Zasklenie bez kolajníc s parkingom a vzorom
Vzorové zasklenie terás bez kolajníc

mediterra produkty

mediterra F2
Zasklenie bez kolajníc F2
mediterra f4
Zasklenie bez kolajníc F4
mediterra f5
Zasklenie bez kolajníc F5